Naši koně

Usuajan (KA1897)

Valach narozený v roce 2004 z klisny Ubla po otci Ukawango. Majitelem je p. Jiří Štich. Usuajan byl obsednut v roce 2009, prošel základním výcvikem a v roce 2010 se začal účastnit vytrvalostních soutěží. Oba rodiče tohoto valacha dosáhli vynikajících sportovních úspěchů. Otec Ukawango byl mnoho let neporažen na českých dostihových drahách a matka Ubla se umístila mezi prvními pěti v cíli. Sourozenci Usuajana po hřebci Ukawango se již několik let úspěšně prezentují ve vytrvalostních soutěžích, bratr jménem Woody byl v roce 2009 prodám do Spojených arabských emirátů. Aktuální výkonnost ve vytrvalostním sportu "S". Výsledky ZDE.

Usuajan portret Usuajan telo

Valdan

Valach, hnědák, narozený v roce 2003 v Husinci po holštýnském hřebci 522 Aldan z teplokrevné matky 1661 Vanda. Valdan prošel základním výcvikem a z důvodu časové vytíženosti majitelky měl roční prázdniny. V JK Gate bydlí Valdan od srpna 2010. Valdan je využíván jako kvalitní školní kůň, který plní se svými jezdci úspěšně ZZVJ a zároveň se účastní skokových a drezurních soutěží úrovně Z a L.

Watan (KA1783)

Hřebec plemene Shagya arab narozený v roce 2000. Hřebec je v tréninku u jezdkyně Terezy Hrubé do vytrvalostních soutěží. Majitelem je p.Richter. Watan se účastní vytrvalostních soutěží již několik sezon a má vychozenou výkonnost stupně „T“, tuto úroveň absolvoval v sezoně 2010 s Terezou Hrubou a kvalifikoval se na MS juniorů. Na tréninku Watana se podílí i zkušená vytrvalostní jezdkyně Marina Novotná. V roce 2011 úspěšně startoval na MS juniorů v Abu Dhabi v UAE.
Výsledky tohoto koně najdete ZDE.

Watan portret Watan telo

Gamín (KA2237)

Pony valach plemene welsh-part-bred rozšířil řady JK Gate 1. 5. 2010. S výškou 129cm KVH patří do pony kategorie average a s jezdkyní Annou Uhrovou se v letech 2010 - 2012 účastnil drezurních a skokových pony soutěží ČJF. Od poloviny roku je novou Gamínovou jezdkyní Anička Dolejšová. Gamín se narodil v roce 2002 a jeho otcem je velmi úspěšný hřebec  Goldcliff. Sportovní výsledky najdete ZDE.

fotogalerie

Afrodité

Klisna Afrodita je 7mi letá klisna pony s podílem welshké krve. Měří cca 129cm KVH a od srpna roku 2011 patří jezdkyni Olince Mráčkové a provází ji začátky jezdectví. Afrodita je velmi houževnatá a pod sedlem velmi pracovitá. S Olinkou již absolvovala hobby parkury a připravují se spolu na ZZVJ - pony.

 

Wint (KA2194)

Valach – angloarab po legendárním anglickém plnokrevníku Burslemovi je v naší stáji od listopadu 2009. Narodil se v roce 2002 a je v majetku p. Richtera. Wint vyniká svojí tvrdostí a houževnatostí, ale bohužel také přílišným temperamentem. V červenci 2010 se zúčastnil vytrvalostních závodů stupně „Z“ a po kastraci by se měl objevit ještě na konci sezony 2010 v Mostě. Wint bude soutěžit s jezdkyní Terezou Hrubou a Terezou Pečovou i v sezoně 2011. S jezdkyní Terezou Hrubou získal 3.místo na MČR juniorů a mladých jezdců 2011. Sportovní výsledky v disciplíně endurance naleznete ZDE. Aktuální výkonnost je CEI**. Wint je kvalifikován na MS juniorů a mladých jezdců 2013 do francouzského Tarbes.

Shakira Bint Sinaed

Arabská plnokrevná klisna narozená v roce 2005 z matky Sinaed Sweet Little Girl po otci Azar Gadda. Shakira je v majetku Terezy Hrubé a po základním výcviku se bude připravovat na vytrvalostní soutěže. Klisna je ve druhé generaci příbuzná přes Ukawanga (otec matky) a přes Ublu (matka otce) s valachem Usuajan. Matka Sinaed v roce 2009 získala výkonnost „S“ s jezdkyní Marinou Novotnou. Otec Azar Gadda se stal v roce 2004 šampionem výstavy plnokrevných arabských koní. Klisna má aktuální výkonnost "CEI*" a bude startovat na MČR juniorů a mladých jezdců.
 
 

Tango

 

Působili v JK Gate

Darlun

Je pětiletá klisna pony, která je novým partnerem pro Annu Uhrovou. V původu Darlun najdeme araba, hucula a španělského koně. Je velmi snaživá a je to velká "srdcařka". V terénu je hodná a spolehlivá. Darlun čeká základní drezurní práce a v budoucnu bude reprezentovat JK Gate v parkurových a všestrannostních soutěžích pony.

Pascal 

Šestiletý valach plemene český teplokrevník je v naší stáji od května 2010. Byl pronajat na sezonu 2010 od majitele p.Richtera pro jezdkyni Terezu Pečovou, která se sním na podzim zúčastní ZZVJ. Pascal je vysoký mohutný šiml s vynikající povahou a i přes jeho velikost je to kůň snadno jezditelný pro ženu či juniory. Vyniká velkou silou odrazu. Otcem Pascala je hřebec Przedswit Klam. Byl prodán v červnu 2011.

Mersi (KA1933)

Ryzka plemene český sportovní pony, narozena v roce 2001, kategorie average – tedy 134cm KVH. Klisna pochází z chovu manželů Studničkových z Vrchovan. Majitelkou je naše nejmladší jezdkyně Anička Uhrová, která vlastní klisnu od jara 2007. V roce 2007 a 2008 závodila Mersi ve vytrvalostních soutěžích stupně ZM a Z s jezdkyní Terezou Hrubou. Od roku 2008 se Mersi společně s Aničkou věnují disciplínám drezura a parkur.
Přehled sportovních výsledků ve vytrvalostní disciplíně klisny Mersi najdete ZDE.
Výsledky z drezurních a skokových soutěží ZDE. Mersi byla prodána a odstěhovala se do Kladna, přejem majitelům hodně spokojených dětských jezdců, které bude Mersi vychovávat.

Mersi portret Mersi telo

Čingischán

Ryzák, valach plemene český teplokrevník, narozen v roce 2006. Otcem je hřebec Mistrál, matka klisna 41/35 Čita(po 3261 Darex s.v.). Valach v plnokrevném typu po základním výcviku. Na jaře 2011 byl prodán a odstěhoval se na Vysočinu.

Čingischán  portret Čingischán  telo

Trik 1 (KF3136)

Ryzák, valach, narozen v roce 1996. Trik byl zakoupen v říjnu 2007 jako učitel pro Terezu Hrubou. Má výkonnost v parkuru stupně „S“. V květnu 2008 absolvoval se svou majitelkou ZZVJ a do března 2009 se účastnili parkurových soutěží do 120cm. V srpnu 2009 byl Trik prodán z důvodu změny disciplíny jezdkyně. Trika budeme dál vídat v parkurových soutěžích s jezdkyní Terezou Královou v západních Čechách.

Trik portret Trik telo

La-Te-Lo

Hnědák, valach, narozen v roce 2003 z matky LARUSZ (Landruf) po otci Aldan. Klidný a mohutný kůň s výškou 180cm u nás prošel základním výcvikem a v srpnu 2009 byl prodán na Vysočinu.

La-te-lo portret La-te-lo telo

 

Metrix

Siham

Chuan