Náš tým

Gabriela Podlešáková (B2296)

 
Jezdeckou kariéru započala na začátku devadesátých let u pana Křivky, který se věnoval chovu velšských pony. Zde také poprvé narazila na plemeno arabských koní. V letech 1993 – 1995 trénovala v jezdeckém klubu Poděbrady pod vedením zkušených lektorek  (pí. Zuvačová, pí. Thámová).
V roce 1995 navázala spolupráci s manžely Schneiderovými a stájí Zlatovláska. S rozrůstajícím se stádem arabských plnokrevníků sbírala zkušenosti v chovu, nákupu a prodeji koní, výcviku mladých koní a sportu. Za dlouhých osm let vyzkoušela westernové ježdění, složila dostihovou licenci „jezdec-amatér“ a s plnokrevnými arabskými koňmi a trenérem Pavlem Kinským zakoušela radosti i smutek dostihového sportu. V roce 2000 zakoupila svého první koně, klisnu Ublu (OR1/1), se kterou sbírala cenná umístění v dostizích pro arabské koně.
V roce 2003 se přestěhovala z polabské roviny na hranici Prahy i s březí Ublou a v březnu 2004 se narodil hřebeček Usuajan po hřebci Ukawango, který byl pro Gabrielu životním koněm, s nímž vyhrála výstavu, dostihy v ČR a účastnila se mezinárodních závodů v zahraničí.
V roce 2004 složila pod vedením cvičitelky Lenky Šestákové klasické ZZVJ a do roku 2007 působila v JK Harfa (drezura, parkur, vedení jezdeckého výcviku a produkčně - manažerská činnost).
Následující činnost v jezdectví již probíhala pod hlavičkou vlastního klubu JK Gate a můžete se ji dočíst na těchto webových stránkách. V roce 2008 složila cvičitelské zkoušky a získala licenci cvičitele.
Mezi své úspěchy řádí 100% úspěšnost v přípravě jezdců na ZZVJ, umění pracovat s dětmi a jejich strachem, který jim přinesly neodborné a neprofesionální služby jiných stájí a jezdeckých škol, práci s problémovými koňmi a v neposlední řadě i ochota vlastních koní k práci.
Vlastní výkonnost "L" drezura, "Z" vytrvalost.
 

Marie Vrkočová

Marie Vrkočová Koním se začala věnovat v deseti letech u p. Urbana v JK Hostivař. Dlouhých 13let byl její domovskou stájí JK Fenix ve Vimperku pod vedením Olivera Mihalka. V roce 2003 koupila svého prvního koně, kterým se stal polokrevný tříletý valach. Po dvou letech byl Valmont pro nevyhovující temperament prodán. ZZVJ absolvovala úspěšně v roce 2006. Několik let pak pomáhala s ježděním a péčí u soukromých majitelů. Od počátku roku 2008 spojila své aktivity se sdružením JK Gate. Na podzim roku 2008 se stala majitelkou 5ti letého valacha LA-TE-LO, který pochází z JK Fenix a jehož maminku v mládí jezdila. Marie jezdí jako B reiter klubové koně a pomáhá s výcvikem jezdců.
V roce 2013 se bude Marie věnovat mateřským povinnostem a v rámci možností pomáhat s organizační činností našeho klubu.

Tereza Hrubá (A1604)

 

 
Koním se začala věnovat v roce 2002 na Toulcově dvoře. Od roku 2004 do roku 2007 jezdila o víkendech a prázdninách do Heroutic do stáje manželů Perníčkových. Na jaře 2007 začala jezdit pod vedením Gabriely Podlešákové  v Mníšku pod Brdy na klisně Mersi a začala se připravovat na ZZVJ. Vzhledem k věku však nemělo smysl skládat zkoušky ZZVJ pony. V říjnu téhož roku vybrala Gabriela pro Terezu 11ti-letého valacha ČT jménem TRIK 1, na kterém v květnu 2008 úspěšně složila ZZVJ a rok se s ním účastnila parkurových soutěží do 120cm.
Už v roce 2007 však Tereza vyzkoušela vytrvalostní závody s klisnou Mersi, s níž si v roce 2008 vyjela kvalifikaci do stupně „L“. V prosinci 2008 si pronajala Shagya arabského hřebce jménem Watan pro vytrvalostní závody. Postupem času se začala na toto odvětví specializovat a v dnešní době má v přípravě 3 koně pro tento sport a další dva mladé arabské plnokrevníky, kteří si ještě užívají hříběcí léta na pastvinách. V roce 2010 dosáhla Tereza úrovně „T“ v tuzemské i zahraniční konkurenci. Vrcholem kariéry se bezesporu stal úspěšný start s hřebcem Watanem na Mistrovství světa v Abu Dhabi v UAE.
Sezona 2012 byla ve znamění maturity a přípravy mladých koní pro vytrvalostní soutěže. V sezoně 2013 bude Tereza opět mířit na mezinárodní závody.

Oldřiška Mráčková

Od března roku 2011 má JK Gate novou posilu v kategorii pony jezdců. Olinka se jezdectví věnuje od roku 2010 a jejím cílem je splnění ZZVJ pony a účast na pony závodech. K jejím cílům by jí měla dopomoci 7ti letá klisna welsh pony kategorie B jménem Afrodita, jejíž majitelkou se Olinka stala v průběhu prázdnin 2011. V sezoně 2012 se Olinka s Afroditou účastnila hobby parkurových závodů a dokončovala na dekorovaných pozicích. Olinka je celmi citlivá jezdkyně, která se vždy na prvním místě zajímá o wellfare své milované kobylky a teprve poté přemýšlí o ježdění a sportovních výkonech. Hodně času tedy dvojice tráví přirozenou komunikací a prací na dobrém porozumění si. Pro sezonu 2013 se dvojice kromě parkuru zaměřuje i na přípravu do drezurních soutěží.

Anička Dolejšová

Od podzimu 2011 se naší novou členkou stala Anička Dolejšová. Necelý rok docházela několikrát týdně na jezdecké lekce na vypůjčených koních. V létě roku 2012 se Anička stala jedninou jezdkyní a ošetřovatelkou pony valacha Gamína, kterého si pronajala od Aničky Uhrové, která z Gamína již vyrostla. Gamín s Aničkou vytvořili krásnou dvojici, u které je na první pohled vidět velké porozumění mezi jezdkyní a poníkem. Na podzim 2011 absolvovala Anička své první skokové hobby závody a taktéž drezurní přípravu na jezdecké Pas De Deux, se kterým vystupovala společně s Olinkou a Afroditou. Anička s Gamínem se bude v sezoně 2013 připravovat na drezurní i skokové hobby soutěže.

 

 

Vyrostli a reprezentovali JK Gate

Anna Uhrová (A1754)

Anna UhrováTeenagerka klubu JK Gate začala jezdit v roce 2007 kdy dostala svého prvního. Tím se stala klisna plemene český sportovní pony jménem Mersi. V letech 2008 a 2009 se Anna účastnila hobby závodů a na podzim roku 2009 získala licenci pony. V průběhu roku 2010 a 2011 se účastnila oficiálních drezurních a skokových závodů s Mersi a novým pony valachem jménem Gamín. V sezone 2012 se připravuje na soutěže všestrannosti s klisnou Darlun (pony B). Cílem této jezdkyně je účast a co nejlepší výsledek na MČR pony. 
Anička Uhrová trénuje od září 2012 kvůli lepší dostupnosti se svojí trenérkou ve stáji v Kamenici. Od sezony 2013 bude Anička starovat za středočeský klub, protože v disciplíně všestrannost má pražská oblast nedostatek dětí a Anička by tak přišla o možnost startovat na oblastním mistrovství ve své disciplíně.

Tereza Pečová (A1813)

Koním se začala věnovat v 7 letech prostřednictvím dětských táborů v Krkonoších. Od roku 2004 byla členkou jezdecké společnosti u Cyrila Neumanna ve Ctěnicích. V letech 2006 – 2007 jezdila u Kateřiny Kopalové, kde začala s přípravou na ZZVJ, kterých se kvůli změně majitele koně nezúčastnila. V roce 2007 poprvé navštívila rodinu Hájkových na Šumavě, kteří se věnují chovu Shagya arabů a seznámila se s disciplínou vytrvalostních závodů. V roce 2009 se na gymnáziu seznámila s Terezou Hrubou a začala jezdit její koně jako B-reiter. V roce 2010 si pronajala teplokrevného valacha Pascala z chovu p. Richtera, s nímž složila ZZVJ. Od té doby jezdí jako B reiter svěřence Terezy Hrubé a účastní se s nimi vytrvalostních soutěží. V roce 2011 dosáhla úrovně "S".
V sezoně 2012 zvýšila Tereza svoji výkonnost spolu s valechem Wintem na úroveň CEIYJ* a získala tak své první body na mezinárodní úrovni.

Anna Kleczková (B3155)

Koním a jezdectví se věnuje pravidelně od 7let. Většinu dovedností se naučila od Marty Dobiášové v Čerčanech a také Ljuby Stanojkovičové z Minifarmy Sloup, kam jezdila na prázdniny a víkendy. Jezdeckou licenci úspěšně složila v listopadu 2009 v Herouticích. Svého prvního koně Loreta dostala v červnu 2010. V té době mu byly čerstvě 2 roky a dvojice se dlouho věnovala přirozené komunikaci a práci ze země až do března 2011, kdy Anička Loreta obsedla. Jejím hlavním cílem je mít zdravého koně, se kterým bude mít stejně dobrý vztah jako do teď, byl dobře přiježděný a tréninky dělaly radost Aničce a také Loretovi. Několikrát do roka by jezdkyně chtěla vyrazit na závody v drezuře, parkuru nebo vytrvalosti, ale jejím cílem není velká sportovní kariéra a nechce na závodech trávit každý víkend. Ráda by si s Loretem užívala dlouhé vyjížďky a umění přirozené komunikace.

Dominika Táborská

Jezdit se učila od 7mi let u Dušana Vantroby ve Vidovicích. Časem se i s tetou a její kobylkou odstěhovaly na statek do Tehova, kde Dominika jezdila převážně na ponících a účastnila se hobby závodů. Jejím cílem bylo úspěšně složit zkoušky ZZVJ. Začala trénovat s Romanem Šafratou v JK Tarpan Odolena voda. V té době si Dominiky teta koupila statek a Dominika začala jezdit s klienty a učila je základům jízdy na koni. Chvíli chodila trénovat do JK Tatran k Petře Kratochvílové. Kvůli lásce ke koním a jezdectví se přihlásila na Střední školu managementu a služeb se zaměřením na jezdecký sport. Dvakrát týdně docházela na praxi do JK Epona Praha kde první dva roky trénovala s Ditou Krčmářovou poté dva roky s Markétou Literovou. Bohužel ji docházení na tuto praxi a přístup některých lidi od jezdectví odradilo. Aby mohla složit praktickou maturitu, musela však mít zkoušky ZZVJ, které úspěšně složila v květnu roku 2010 v Mratíně. Svého prvního koně Sisi dostala roku 2007 a ten samý rok Sisi obsedla. Se Siskou byla několikrát na 14ti denní praxi ve škole kde trénovaly např. s panem Jandourkem starším nebo Petrem Půlpánem. Nyní je Dominičiným hlavním cílem mít zdravého a spokojeného koně, který s ní bude ochotně spolupracovat. Tohoto se snaží dosáhnout pomocí přirozené komunikace pod vedením Báry Břuskové.