Akce

11.4.2015 endurance závody Všetice

Druhý víkend v dubnu jsme pořádali vytrvalostní závody ve Všeticích. Soutěžilo se v kategoriích Hobby 20km, Z, L a S. Závody se velice vydařili a celý víkend nám svítilo sluníčko. Závodů se účastnilo 62 závodních dvojic.  Za náš tým nás reprezentovala Veronika Hrubá s koněm Sahran Ibn Gazal. Soutěžili v kategorii stupně Z na 40km a dojeli si pro krásné 10. místo. Pro Sahrana to byla první úspěšně dokončená soutěž stupně Z na 40km.

výsledky Hobby 20km

výsledky Z

výsledky L

výsledky S

28.3.2015 endurance závody Hoštka

Sezonu 2015 náš klub započal na vytrvalostních závodech v Hoštce. Reprezentovala nás Veronika Hrubá s koněm Wint, kteří jeli závod stupně S na 80 km. Veronika s Wintem si dojeli pro krásné 11. místo rychlostí 14,737 km/h. Díky tomu jsi Veronika splnila podmínky Novice a může začít startovat na mezinárodních závodech. Grutulujeme 

výsledky

29.-30.11.2014 drezurní soustředění s Christophem Hessem

Na konci podzimu se u nás uskutečnilo drezurní soustředění s Christophem Hessem.

Kdo je Christoph Hess?

Christoph Hess je vedoucím výcviku jezdeckých disciplín Německého olympijského výboru. Absolvoval doktorská studia v oblasti vzdělávání, je F.E.I ,,I" rozhodčí pro všestranost a drezuru a také trenér mnoha mezinárodně úspěšných jezdců a koní na úrovni Grand Prix. Byl velmi úspěšný v tréninku a zformulování F.E.I. úloh pro mladé koně. Hess pracoval pro Německou jezdeckou federaci od roku 1978. Tráví většinu svého volného času vedením seminářů a kurzů pro rozhodčí, trenéry a profesionální jezdce v Německu i v zahraničí. Je autorem a spoluautorem mnoha článků, knih a DVD.

22. 11. 2014 Hubertova jízda

V listopadu jsme uspořádali Hubertovskou jízdu pro náš klub. Počasí nám přálo a účas byla hojná. Po skončení vyjížďky jsme měli posezení u ohýnku a kolem páté hodiny začal soud. Akce byla velice vydařená a těšíme se na další rok.

fotogalerie

8. 11. 2014 parkurové závody Heroutice

Na parkurové závody do Heroutic se vypravila Anička Dolejšová s Gamínem, které nás reprezentovali ve skokové pony soutěži stupně ZL, kde se umístili na 11. místě. Jako druhá reprezentantka našeho klubu jela Oldřiška Mráčková s Afroditou skokovou pony soutěž stupně ZL, kde se umístily na 6. místě. poté soutěžily ještě v skokové pony soutěži stupně L, kde obsadily krásné 3. místo. Oběma gratulujeme.

výsledky

31. 10.-2. 11. 2014 soustředění s Alison Robbins ve Všeticích

V průběhu podzimu se uskutečnilo ještě jednou soustředění s Alison Robbins.

25. 10. 2014 podzimní pohár JK Gate

Na konci října jsme uspořádali hobby závody v parkuru a drezuře ve Všeticích. Soutěžilo se v kategoriích drezura Z1, Z3 a v parkuru 30 cm s vodičem, 50 cm, 70 cm a 90 cm.

13. 9. 2014 MČRj v Těšánkách

Na MČRj se vypravila Veronika Hrubá s Wintem. Trať byla dlouhá 80 km a počasí bylo velice nepříznivé. Bohužel Wint po druhém kole okulhal a byli vyřazeni ze závodů.

fotogalerie

výsledky

25.-31. 8. 2014 dětský tábor ve Všeticích

Těsně před začátkem školy se ve Všeticích uskutečnil ještě jeden dětský tábor na téma amazonky. Mimo ježdění na koních se děti věnovaly také výrobě amazonských obleků, pásků z kůže, čelenek na úzdečky a některé si z kůže upletly kompletní úzdečky. V průběhu tábora také absolvovaly děti noční bojovku se sbíráním ostružin.

fotogalerie

24. 8. 2014 endurance závody Kolesa

Na závodiště do Koles se vypravila Veronika Hrubá s Wintem. Přes deštivé počasí Veronika s Wintem odstartovala v závodě stupně S na 80 km a dojela si pro 6.místo ve velice napínavém závěrečném finiši rychlostí 15,96 km/h. Gratulujeme.

fotogalerie

výsledky

16. 8. 2014 přednáška s Leonardem Liesensem na závodišti v Chuchli

Do Velké Chuchle na závodiště vyrazily některé z nás na přednášku, kterou vedl šéf norské reprezentace ve vytrvalosti Leonard Liesens.

článek

9. 8. 2014 endurance závody Cehnice

V Cehnicích startovala Antonie Radilová s Wintem její třetí hobby závod na 20 km. Závod dojela na 24. místě s celkově 37 startujících. Gratulujeme.

fotogalerie

výsledky

20.-27. 7. 2014 dětský tábor ve Všeticích

Na konci července se konal ve Všeticích dětský tábor. Děti kromě trénování na koních hrály různé hry, střílely z luku, stavěly vor, vyráběly si náramky, pomáhaly s vařením,....

fotogalerie

12. 7. 2014 Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců ve Veroně

Do italské Verony se vypravila Tereza Hrubá s Wintem. Během týdne před závodem, kdy už byli ve Veroně se potýkali s vysokými teplotami, ale také povodněmi. Přesto závod stupně CEIYJ-CH-E na 124km odstartovali, ale bohužel po druhém kole byli vyloučeni.

fotogalerie

výsledky jednotlivci

výsledky týmy

záznam ČT

4.-6. 7. a 9.-11. 7. 2014 soustředění s Alison Robbins ve Všeticích

V červnu proběhli ve Všeticích dvě soustředění s Alison Robbins. Zájemci mohli trénovat jak drezuru tak parkur. Kdo nejel na koni tak se mohl přijít podívat aspoň z hlediště.

článek

3. 7. 2014 parkurové závody Heroutice

Anička Dolejšová se s Gamínem zúčastnila svých prvních oficiálních parkurových závodů. Závodili v pony soutěži na 70 cm, kde skončily na 20. místě a pak také v pony soutěži na 80 cm, kde skončily na 7. místě. Gratulujeme.

14. 6. 2014 endurance závody Pyskočely

Na závody do Pyskočel vyrazily naše jezdkyně ve velice hojném počtu. Veronika Hrubá s Wintem jeli závod stupně L na 60km a rychlostí 15,401 km/h si dojeli pro 2.místo. V soutěži stupně Z na 40 km startovala Tereza Hrubá se Sahranem, kteří bohužel museli po prvním kole odstoupit pro zranění koně a Oldřiška Mráčková s Afroditou, která si rychlostí 13,635 km/h dojela pro 19.místo. V hobby soutěži na 20 km startovala Antonie Radilová s Chuanem a Anička Dolejšová s Gamínem. Obě jezdkyně úspěšně dokončily a umístily se na 17. a 18. místě z původních 25 startujících. Všem gratulujeme.

fotogalerie

výsledky

7. 6. 2014 hobby pohár JK Gate

Na začátku června jsme uspořádali hobby závody v parkuru a drezuře ve Všeticích. Soutěžilo se v kategoriích drezura Z1, Z3 a v parkuru 30 cm s vodičem, 50 cm, 70 cm a 90 cm.

fotogalerie

24. 5. 2014 endurance závody Pezinok-Šamorín

Slovenský závod absolvovala Tereza Hrubá s koněm Wint. Byl to jeden z nejtěžších závodů této sezóny a to jak pro koně a jezdce, které sužovalo velké vedro, tak pro crew tým, který musel stíhat ochladit koně a přitom vše stěhovat z Pezinku, kde se startovalo, do dvou průběžných veterinárních kontrol na trase až do cíle v nově zbudovaném areálu v Šamoríně. Díky skvělé práci celého tým si Tereza s Wintem dojeli pro krásné druhé místo rychlostí 14,608 km/h. Velice gratulujeme!!!

fotogalerie

výsledky

7.-11. 5. 2014 soustředění ve Všeticích

Za prodlouženého víkendu v květnu proběhlo soustředění ve Všeticích. Trénoval se parkur, drezura a přirozená komunikace. V těchto třech disciplinách byl na konci uspořádán závod. Účastnice také mohly pozorovat kování koně, vyráběli obleky ze speciálních materiálů, jely nakoupit na koních a také proběhlo focení na koních v šatech.

fotogalerie Valdanovi narozeniny

fotogalerie na koních v šatech

fotogalerie pátek

fotogalerie neděle závody 1část

fotgalerie neděle závody 2 část

9. 5. 2014 ZZJV pony Heroutice

V květu se naše dvě jezdkyně rozhodly složit ZZJV pony v Herouticích. Oldřiška Mráčková s koněm Afrodita a Anička Dolejšová s koněm Gamín úspěšně složili zkoušky. Velmi gratulujeme!

3.5.2014 endurance závody Praha - Řepy

Ten samý víkend vyrazila část našich jezdkyň na endurance závody do Prahy, kde absolvovaly vytralostní závod Šáreckým údolím. Do závodu stupně Z na 48 km odstartovala Gabriela Podlešáková s koněm Siham, bohužel byli po prvním kole vyřazeni pro kulhání. Do hobby závodu na 24 km odstartovala Antonie Radilová s koněm Chuan, kteří dojeli na krásném 5.místě, dále Barbora Třešňáková s koněm Valdan, kteří dojeli na místě 7. a Oldřiška Mráčková s koněm Afrodita, které dojely na 9. místě. Všem moc gratulujeme.

fotogalerie

výsledky

3. 5. 2014 endurance závody Bábolna

Do maďarské Bábolny vyrazili na začátku května Tereza Hrubá s koněm Wint. Zúčastnili se mezinárodního závodu stupně CEIYJ* na 80 km, který úspěšně dokončili na 5.místu rychlostí 16,034 km/h. Gratulujeme!

výsledky

20. 4. 2014 endurance závody Weissenhorn

Na konci dubna odjela do německého Weissenhornu Tereza Hrubá se Shakirou Bint Sinaed. Vyrazily na mezinárodní závod stupně CEIYJ** na 120 km. Bohužel Shakira po 120 km na poslední veterinární kontrole okulhala a byla vyloučena ze soutěže.

fotogalerie

výsledky

Duben 2014 hobby drezura Heroutice

V průběhu dubna vyrazily naše jezdkyně na hobby drezuru do Heroutic. Hobby drezuru stupně Z1 a Z3 si zajela Anička Dolejšová s koněm Gamín a Oldřiška Mráčková s koněm Afrodita.

fotogalerie

29. 3. 2014 endurance závody Hoštka

Letošní sezonu odstartovaly naše jezdkyně na endurance závodech v Hoštce. Do Hoštky se vypravila Tereza Hrubá s koněm Shakira Bint Sinaed a její sestra Veronika Hrubá, která jela na koni Wint, závod stupně L na 60 km. Tereza dojela na 11. místě rychlostí 15,649 km/h, Veronika dojela na 12. místě. Dalšími kdo reprezentoval náš klub byla Oldřiška Mráčková s koněm Afrodita a Barbora Třešňáková s koněm Sahran Ibn Gazal. Absolvovaly hobby soutěž na 20 km a umístily se na velice pěkných místech Barbora na 3.místu a Oldřiška na 4.místu. Gratulujeme.

fotogalerie

výsledky

28. 9. 2013 endurance závody Paseky

Na jedny z posledních závodů sezony 2013 se vydaly sestry Veronika a Tereza Hrubá do jihočeských Pasek. Obě startovaly v soutěži stupně Z na 44km. pro Veroniku to byl po složení ZZVJ první závod z kategorie oficiálních soutěží. Jejím čtyřnohým partnerem byl valach Wint, pro kterého to byl první start po MS juniorů. Tereza závod absolvovala s Shakirou. Závod se jezdkyním i koním vydařil a dokončily v rychlosti 15,85km v hodině na 6. a 7.místě. Gratulujeme!

24. 8. 2013 endurance hobby závody Kolesa

Nádherné letní počasí přálo našim jezdkyním na závodech v Kolesách. Oldřiška Mráčková zde absolvovala svůj první endurance závod s pony klisnou Afroditou. Druhou jezdkyní byla Martina Lněničková na klisně Shakira Bint Sinaed, kterou jí zapůjčila v té době zraněná Tereza Hrubá. Závody byly velmi pěkně připravené, jezdkyně podaly kvalitní výkon a dobrá taktika týmu vynesla vynikající výsledky. Celkově do soutěže nastoupilo 48 jezdeckých dvojic, dokončilo 40. Oldřiška s Afroditou získala 4.místo, Martina se Shakirou 5.místo v průměrné rychlosti 15,18km v hodině a s vynikajícím časem do vet gate 4 minuty a 22 vteřin. Oběma jezdkyním gratulujeme.

výsledky

fotogalerie

27. 7. 2013 Mistrovství světa juniorů a mladých jezdců ve vytrvalostním ježdění

Nejtěžší závod letošní sezony pro Terezu Hrubou. Na mistrovství světa měla jako jediná česká účastnice kvalifikované 2 koně. Do francouzského Tarbesu si zvolila valacha Winta. Do cíle se nakonec naše dvojice nedostala, Tereza se rozhodla pro únavu svého čtyřnohého partnera odstoupit ze soutěže před posledním kolem MS. O mistrovství světa bylo napsáno mnoho článků, a tak pokud máte zájem o více informací, pročtěte si odkazy pod akcí.

Fotogalerie

článek equichannel - V.Šebková

MS očima jezdkyň

Postřehy z MS - V.Drásal

Reportáž ČT z MS

7. 7. 2013 Mistrovství České republiky juniorů a mladých jezdců ve vytrvalosti

Nedělní den patřil v Borotíně hlavně soutěži MČR juniorů a mladých jezdců. Na start se postavilo 9 jezdkyň a jejich koně. Nutno podotknout, že start MČR byl pouze 20 dnů před startem Mistrovství světa juniorů a mladých jezdců ve Francii a tak jezdkyně kvalifikované na MS (Tereza Hrubá a Karolína Pflugová) nechali své nejlepší koně odpočívat doma a na MČR startovaly se stájovými dvoj až trojkami.
Další nepříjemností se stal fakt, že z původně hlášených 100km se pořadateli podařilo udělat trasu o 14km delší, což bylo pro mladé a nepříliš zkušené koně nepříjemné. Trasa Čertovým břemenem byla velmi náročná, koně museli absolvovat dlouhá a prudká stoupání a na trase skoro nebylo míst, kde nechat koně odpočinout. Náročnost trati se také projevila na počtu vyloučených dvojic. Ze startujích 9 byly v průběhu soutěže vyloučeny nebo vzdaly 4 dvojice.
Tereza Hrubá si do soutěže zvolila klisnu Shakiru, která má zkušenosti na stupni S (80km). Klisna podala heroický výkon a mistrovskou soutěž dokončila na 5.místě v průměrné rychlosti 12,5km v hodině. Gratulujeme a držíme palce na MS!!!

Výsledky

Píše o nás deník Táborsko - fotografie

6. 7. 2013 ZZVJ - E Borotín

Den před startem MČR juniorů a mladých jezdců se Veronika Hrubá s koněm Valdan zúčastnila zkoušek základního výcviku jezdce v Borotíně. Tato licence opravňuje jezdce ke stratům pouze v disciplíně endurance. Zkoušky se skládají ze 4 částí: 3x úspěšně dokončená soutěž hobby, drezurní úloha Z, předvedení koně a teoretický test, který kromě všeobecného testu obsahuje znalosti vytrvalostních pravidel. Veronika na Valdanovi zkoušky úspěšně složila. Jejím partnerem pro vyjetí kvalifikace tří hobby soutěží byl čtyřletý valach Sahran. Gratulujeme!!!

Foto

2. - 3. 7. 2013 soustředění přirozené komunikace s Eliškou Šulcovou

První prázdninové dny jsme v Equiclubu Všetice uspořádali soustředění zaměřené na respekt mezi koněm a člověkem a koně s problémem při nakládání do přepravníku.
Dvoudenního kurzu se účastnilo 9 dvojic a všichni končili kurz s velkou spokojeností. Největším diváckým tahákem se staly lekce s nastupováním do vozíku, při kterých většina kroutila hlavou, jak zdánlivě neřešitelný problém u některých zúčastněných koní lze vyřešit jednoduše. Elišce moc děkujeme a těšíme se na zimní pokračování.

Fotogalerie_1

Fotogalerie_2

21. 6. 2013 štafeta rádia Impuls

Jezdkyně JK Gate Veronika Hrubá na koni Sahran a Martina Lněničková na klisně Shakira Bint Sinaed se v pátek v 8 hodin ráno postavily na start štafety z Prahy do Mosto, kterou pořádá rádio Impuls jako symbolické předání pořádání vrcholu dostihového sportu. Povodně zdevastovaly Chuchelské závodiště a České derby tak muselo být přesunuto na Mostecký Hypodrom. Naše jezdkyně měly za úkol zdolat první trasu štafety o délce 20km se startem v pražské Chuchli. Trasa nebyla oproti vytrvalostním závodům značena fáborky a jezdkyně si tak musely poradit s mapou a turistickým značením. Celou štafetu doprovázel "zuřivý reportér" Aleš Růžička a jeho vstup z našeho úseku si můžete poslechnout ZDE.

Pozvánka na soustředění přirozené komunikace

JK Gate o.s. pořádá ve dnech 2. - 3. 7. 2013 v areálu Equiclubu Všetice soustředění s Eliškou Šulcovou zaměřené na přirozenou komunikaci s koněm a řešení konkrétních problémů mezi dvojicí jezdec - kůň.
Cena za 2 dny soustředění činí 2.100,-Kč (lektorné 2-3 hodiny denně, pronájem jízdárny 2-3hodiny denně).
Další nabízené služby v areálu:
300,-Kč den započatý /ustájení (obsahuje podestýlku, seno, místování, 1kg ovsa)
200,-Kč noc/ubytování (dvou až čtyřlůžkové pokoje se společným sociálním zařízením na chodbě)
260,-Kč noc/ubytování (dvou až čtyřlůžkové pokoje se společným sociálním zařízením na chodbě) + snídaně
300,-Kč noc/ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením
360,-Kč noc/ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením snídaně
200,-kč oběd o 2 chodech a večeře

aktuální informace naleznete na facebookové stránce akce

1. 6. 2013 endurance závody v Třebušíně

Opět déšť a zima provázela Veroniku se Sahranem v jejich poslední kvalifikační soutěži na úrovni hobby 20km. Veronika se Sahranem úspěšně závod dokončila na 7. místě z 15ti startujících a nyní ji čeká splnění ZZVJ - E.

výsledky

11. 5. 2013 endurance závody Těšánky u Zdounek

Deštivé a chladné počasí opět vládno v dalším závodě, kterého se účastnila Veronika Hrubá s valachem Sahranem. Dvojice stratovala v soutěži hobby na 20km a promočenou trať absolvovala v průměrné rychlosti 9,4km/hod na devátém místě. Veronika si tak splnila druhý kvalifikační závod pro licenci ZZVJ - E.

fotogalerie

výsledky

31. 5. 2013 JK Gate po 3 letech opět působí na jednom místě

Od 1. 6. 2013 dochází k naší velké radosti k opětovnému sestěhování parkurově-drezurní a vytrvalostní části JK Gate do jednoho areálu, kterým se stal Equiclub Všetice. Naše služby budou tedy komplexně nabízeny na stejném místě a všichni pevně doufáme, že to bude pro naše členy i klienty příznivá novinka.

3. - 5. 5. 2013 mezinárodní vytrvalostní závody Bábolna derby v Maďarsku

První a úspěšný pokus na mezinárodních závodech mají na kontě naše jezdkyně s koňmi v rámci mezinárodních závodů v Bábolně. Tereza Hrubá s klisnou Shakira Bint Sinaed nastoupila do juniorské jednohvězdové soutěže CEIYJ* na 80km. Dvojice dokončila soutěž v průměrné rychlosti 14,6km v hodině a získala 5.místo. Druhým bojovníkem za JK Gate byl valach Wint s jezdkyní Luisou Kopeckou, kteří se postavili na start dvouhvězdové juniorské soutěže na 120km CEIYJ**. I tato dvojice úspěšně dokončila celý závod v průměrné rychlosti 12,8km v hodině a Wint si splnil první část kvalifikace na Mistrovství světa do Francie. Oba výsledky jsou pro tým velmi cenné. Podmínky na trati byly vzhledem k prudkým dešťům velmi náročné, což se projevilo na množství eliminací ve všech soutěžích. Gratulujeme Tereza a Luise i celému podpurnému týmu.

výsledky_CEIYJ*_80km

výsledky_CEIYJ**_120km

20. 4. 2013 historický festival v Libušíně

Kromě klasických jezdeckých disciplín se naši jezdci věnují i jiným zájmovám akcím spojeným s koňmi. Petr a Martina Lněničkovi se účastnili s valachem Tangem této akce a připravili pro nás následující informace:
Sobota 20. dubna 2013. Jarní historický festival v Libušíně u Kladna je největší setkání "historických" šermířů a reenactment skupin v ČR. Součástí rozsáhlého programu je i bitva za účasti až 1500 bojujících. Valach Tango zde byl sbírat zkušenosti s bojovou vřavou, střelbou a veškerým táborovým lomozem. Obstál na výbornou.

fotografie

14. 4. 2013 hobby parkury Heroutice

První start v letošní sezoně mají za sebou také děti a juniorky JK Gate. Anička Dolejšová startovala s valachem Gamínem a Oldřiška Mráčková s klisnou Afroditou v soutěžích 30 a 50cm. Obě jezdkyně si v první soutěži vysloužily pochvalu od rozhodčího pana Perníčka. I druhou soutěž dokončily obě jezdkyně bez trestných bodů a velmi zdařile. V soutěži 70cm se představila Anna Kleczková s valachem Loretem, kteří společnosti absolvovali první závody Loreta. Až na jedno zabloudění hned na začátku parkuru zajela dvojice čistý parkur ve stálém tempu a dobrou linií parkuru. Pro Loreta i jeho jezdkyni určitě velice cenná zkušenost. Nejtěžší částí celých závodů bylo bohužel opět hromadné opracování na parkuru, protože mnoho účastníků nezná pravidla při společném opracování, tudíž občas šlo "O život".

video_sestřih

23. 3. 2013 vytrvalostní závody v Hoštce

Teploty kolem nuly a neústupná zima přívítala naše jezdkyně na prvních vytrvalostních závodech sezony v ČR. Na strat hobby soutěže na 20km se poprvé v kariéře postavila Veronika Hrubá se čtyřletým valachem Sahranem Ibn Ghazalem. Dvojice dokončila závod v průměrné rychlosti 12,77km v hodině a jejich premiéra dopadla úspěšně na 15.místě z 33 startujících dvojic. V totožné soutěži jsme s radostí sledovali i valacha Larcona s Terezou Henzlovou, který byl v roce 2011 a 2012 v přípravě u Gabriely Podlešákové.
 Do soutěže stupně "S" na 80km nastoupila Tereza Hrubá s klisnou Shakira Bint Sinaed a dokončila tuto soutěž úspěšně v rychlosti 13km v hodině na 5.místě. Oběma jedzkyním gratulujeme.

výsledky_hobby_20km

výsledky_S_80km

fotografie

17. 3. 2013 skokové závody v Herouticích

První test před oficiálními parkury absolvovala Barbora Bašistová s Valdanem v nedalekých Herouticích. Dvojice startovala v soutěži do 80cm na styl, kde šly bez shození, nicméně stylově patřila dvojice až do poloviny startovního pole. Druhá soutěž 100cm již nebyla na styl, což byla pro Babroru škoda, protože tentokrát byla jejich jízda plynulá, bez chyb, po dobré linii a v dobrém tempu. Jezdkyně byla od rozhodčího pochválena a časem získala v soutěži 3.místo.

výsledky 100cm

fotografie

30. 1. 2013 co čeká jezdce a koně JK Gate v sezoně 2013

Po krátkém prosincovém odpočinku se koně a jezdci JK Gate chystají na novou závodní sezonu. K ZZVJ pony jsou již připravené dvě pony jezdkyně Anna Dolešová s ponym Gamínem a Oldřiška Mráčková s poničkou Afroditou. ZZVJ pro vytrvalostní závody čeká na mladší sestru Terezy - Veroniku Hrubou. Po absolvování 3 úspěšně dokončených hobby soutěží absolvuje zkoušky pro získání ZZVJ-E. Anna Kleczková se chystá na první zkušenosti v hobby soutěžích se svým valachem Loretem, jak v drezuře, tak v parkuru. Valdan bude nadále soutěžit v parkuru i drezuře. Terezu Hrubou čeká příprava na Mistrovství světa mladých jezdců a juniorů ve Francouzském Tarbes, které se koná koncem července. Kvalifikaci má v tuto chvíli splněnou s hřebcem Watanem a jako druhého koně se chystá dokvalifikovat valacha Winta. S klisnou Shakira Bint Sinaed se Tereza chystá na MČR juniorů, které se bude konat začátkem července v jihočeském Borotíně.
Srdečně vítáme nové členy JK Gate a Aničce Uhrové, která přestoupila do středočeského kraje přejem hodně štěstí a úspěchů s její úžasnou klisnou Darlun.
Ostatní členy týmu čeká nelehká práce při tréninku koní, přepravě, zajištění a realizaci výjezdů na závody a péče o "koňské i jezdecké začátečníky". Přejeme všem hodně štěstí a zdravý v sezoně 2013.

23. - 25. 11. 2012 drezurní soustředění s Alison Robins na Farmě Gex

Příznivé podzimní počasí přivítalo účastníky drezurního soustředění s Alisob Robbins, která je akreditovanou instruktorkou The British Horse Society a členkou Training the Teachers of Tomorrow Trust. Každý den proběhlo v jezdecké hale 10 lekcí, v nichž se lektorka zaměřila na sed jezdce, správné pomůcky a dobrý kmih a nesení koně. Z našeho klubu se soustředění účastnila Anna Klezcková s valachem Loret a Martina Vildová s valachem Tango.

fotogalerie z akce

3. 11. 2012 Hubertova jízda JK Gate

Již podruhé pořádal JK Gate zakončení sezony formou Hubertovy jízdy. Počasí oproti předchozímu zasněženému víkendu přálo a na jezdce i diváky po celý den svítilo sluníčko.
Na slavnostním přípitku se sešlo 14 jezdeckých dvojic, které se poté rozdělily na 2 loty dle úrovně jezdců a koní.
První část Hubertovy jízdy byla společná vyjížďka do okolí Všetic, po které se obě skupiny sešly na louce za stájemi, kde jezdce i diváky čekala občerstvení a po krátké pouze ještě druhá část - terénní skoky, do které nastoupila také většina koní, vyjma vytrvalostních specialistů.
Zde si zaslouží pochvalu všichni jezdci, protože překonávání překážek probíhalo velmi korektně a disciplinovaně, přesto se však našlo několik prohřešků, které pak byly předmětem večerního soudu doprovázeného slideshow z Hubertovy jízdy.
Děkujeme vše, kteří se podíleli na přípravě, díky účastníkům a divákům za skvělou atmosféru.

videosestřih_Hubertova jízda
video sestřih_PaDeDe

fotogalerie
fotogalerie2

19. - 20. 10. 2012 Weissenhorn (DE) - vytrvalost

Poslední vytrvalostní počin JK Gate roku 2012 se staly závody v německém Weissenhornu, kde se na strat soutěže CEI**120km postavil valach Wint s jezdcem Mirkem Jadlovským. Dvojice si vedla velmi dobře, bohužel nás provázely potíže s nedostatkem vody v padocku a vysoké teploty, protože valach nebyl oholen. Bohužel díky těmto komplikacím nebyl přišel Wint do třetí kontroly o několik vteřin po limitu a ze soutěže byl vyloučen. Jeho fyzický stav po 80km vypadal velmi dobře a proto se můžeme těšit na dvouhvězdové závody i v příští sezoně.

výsledky_CEI**120km

23. 9. 2012 parkurové hobby závody v Herouticích

Zářijová neděle nás přivítala na Heroutickém kolbišti v početné ekipě. Anička Dolejšová s Gamínem a Olinka Mráčková s Afrodite startovaly v nejnižší soutěži do 30cm, která nás ovšem překvapila svojí výškou. Namísto obvyklých křížků na holky čekaly kolmáčky a oxery na výšce 40cm. Pro Aničku to byly vůbec první hobby závody, kterých se účastnila. Obě jezdkyně se vypořádaly s tratí na výbornou a zajely čisté parkury. Olinka s Afrodite získala 5.místo, Anička s Gamínem 6.místo. V soutěži 70cm startovala Bára Bašistová s Valdanem a zajela čistý parkur, čas však nestačil na dekorované pozice. Stejná dvojice startovala i v soutěži 90cm. Na to, že Valdan chodí čisté parkury, jsme si již zvykli, stejně tak tomu bylo i tentokrát. Dobré tempo, které stálo Báru na hlubokém a mokrém povrchu nemálo sil, však přineslo krásné 6.místo z 20ti startujících.
Všem jezdkyním gratulujeme!

fotogalerie
videosestřih

15. 9. 2012 mezinárodní závody v Mostě

V sezoně 2012 nám smůle lehce šlape na paty a bohužel ani v Mostě se nám nedařilo podle představ. Na startu CEI*YJ jsme měly dvě jezdecké dvojice - Tereza Hrubá a Usuajan a Tereza Pečová a Wint. Oba valaši startovaly na této úrovni již v dubnu při pre-ride ME v Belgii, ani jeden však náročnou belgickou trať nedokončil.
Mostecké tratě jsou nám známé a usuajan zde již stratoval v loňském roce v obtížnosti "L". První kolo mezinárodní juniorské hvězdy prošly naše dvojice bez potíží a s dobrým hodnocením koním na vetgate. Bohužel krátce po stratu do druhého kola došlo k pádu jezdkyně Terezy Hrubé, při kterém jí kůň způsobil tržnou ránu na bradě a zranění v ústní dutině. Tereza tedy namísto dalších 50km na koni, absolvovala kilometry v záchrance a dlouhé hodiny v nemocnicích. Večer se však již vrátila na závodiště, aby mohla poděkovat všem, kteří se jí snažili pomoci.
Jmenovitě bychom chtěli poděkovat Lence Zajícové a manželům Litovovým za okamžitou pomoc po pádu. Děkujeme!!!

Tereza Pečová s Wintem startovala v nedělní soutěži CEI*YJ a dojela si pro krásné 3.místo s průměrnou rychlostí 15km v hodině. Gratulujeme.

výsledky_CEI*YJ_16_9

fotogalerie

8. 9. 2012 ME v Mont Le Soil v Belgii bez naší účasti

Pro naše fanoušky přinášíme bohužel špatnou zprávu. Při posledním tréninku se Watan lehce zranil, léčba si však vyžádá více než pár dnů a proto byl odjezd naší dvojice Tereza Hrubá  - Watan na Mistrovství Evropy na poslední chvíli zrušen. Přesto děkujeme všem sponzorům i fanouškům a věříme, že loňské úspěchy dokážeme opakovat i v dalších sezonách. Dalším čtyřem reprezentantům držíme palce a v Belgii budeme jako wrangleři pomáhat českému týmu.

18. 8. 2012 vytrvalost ve Vrchovanech

Přípravou na mezinárodní jednohvězdové závody v Mostě ukončila tereza hrubá s Usuajanem na 60km trati stupně "L" ve Vrchovanech. průběh závodů byl poklidný a naše dvojice si v průměrné rychlosti 13,49km v hodině dojela pro 4.příčku. Druhou dvojící za naši stáj byla Tereza Pečová s Wintem, která startovala ve stejné soutěži a dokončila na 8.místě s rychlostí 12,56km v hodině. Oběma Terezám gratulujeme k výsledkům.

výsledky
fotogalerie

8. 8. 2012 hobby parkury Heroutice

Krásné počasí a dlouhé čekání zažívala Bára Bašistová na skokových hobby závodech v Herouticích s valachem Valdanem. Soutěž 70cm absolvovala dvojice čistě a výsledným časem skončila těsně za dekorovanými příčkami. V soutěži ZM působila dvojice velmi sehraně a tempo bylo pravidelné, Valdan skákal s přehledem a rezervou až do posledního skoku číslo 10 - modré vlnky, které bohužel odmítl a dvojice byla vyloučena. I tak Báře gratuluje k pěkným jízdám.

fotogalerie

4. 8. 2012 Drezurní závody v Herouticích

Dvoudenních drezurních závodů, které byly zároveň kavlifikační pro Wintermuhle trophy se zúčastnila Barbora Bašistová s koněm Valdan. Tropické počasí si však vybralo daň a valachovi chyběl kmih, takže výsledek v soutěži DU i DD byl pod naše očekávání. I přesto doufáme, že se na příštích závodech hodnocení přiblíží našemu jarnímu startu.

výsledky_DU

výsledky_DD

29. 7. 2012 vytrvalostní závody Vilémov

Po roce opět přivítal Terezu Hrubou a Watana vytrvalostní míting ve Vilémově. Watan se šel rozběhnout před Mistrovstvím Evropy na trati 80km a stupni "S". V loňském i předloňském roce nepřinesl Vilémov Tereze štěstí. Letošní závody však smůlu prolomily. Dvojice absolvovala celou soutěž bez potíží a v cíly byla o pouhé 3 vteřiny za vítězem na druhé pozici. Průměrná rychlost naší dvojice na 80km byla 15,54km v hodině a vstupy do veterin se pohybovaly kolem 3 a půl minut. Gratulujeme a těšíme se na ME v Belgii.

výsledky
fotogalerie
článek na equichannelu

17. 7. 2012 hobby skokové závody v Opřeticích

Rychlou skokovou rozcvičku absolvovala Anička s Darlun v Opřeticích na hobby skokových závodech. V soutěži SO do 60cm obsadila čistou jízdou 6.místo.

výsledky
fotogalerie

8. 7. 2012 všestrannostní trénink v Humpolci

Anička Uhrová s Darlun odjela letos již podruhé otestovat jednu z českých všestrannostních drah, tentokrát do Humpolce. přinášíme Vám několik zajímavých fotografií z tréninku.

fotogalerie

24. 6. 2012 skokové hobby závody v Herouticích

Opět tropické počasí přivítalo naše nejmladší jezdkyně na hobby skocích v Herouticích. Anička Dolejšová na své první závody neodjela z důvodu kulhání ponyho Gamína. Olinka Mráčková startovala s Afroditou v nejnižší soutěži a vzhledem k nervozitě kobylky zvolila variantu s vodičem. Byla penalizována trestnými body za čas a skončila těsně za dekorovanými bez penalizace. Anna Uhrová startovala v soutěži 50cm se dvěma koňmi, valachem Víťou, s nímž musela kvůli horší ovladatelnosti udělat na trase kruh mimo překážky a získala tak penalizaci za čas, jinak absolvovala dvojice hezký parkur. S klisnou Darlun, která jela na malou opravu po Lošticích absolvovala ANička velmi zdařilý parkur v pěkném tempu, bez chyb a zaslouženě získala mašli za 4.místo. Nejcennější hodnocení od rozhodčího znělo tak, že dvojice by měla co činit v soutěžích na styl. Fotografie ze závodů budou doplněny co nejdříve.

fotogalerie

14. - 16. 6. 2012 všestrannost Loštice

První test na všestrannostních závodech absolvovala Anička Uhrová s pony klisnou Darlun. Závody provázelo tropické počasí a velká nervozita jezdkyně z prvních všestrannostních závodů. Páteční drezurní úlohu zajela dvojice s drobnějšími chybami, i když byla penalizována za omyl, kterým rozhodčí označili nedojetí cviku přesně v písmeni. Krosová část startovala v sobotu ve 13.00, tedy v největším vedru. Trať nebyla jednoduchá, neboť byla poslední prověrkou pony dvojic před MČR. Darlun získala první penalizaci na druhé překážce - úzkém průskoku, další překážky absolvovala dvojice bez chyb až k překážce číslo 6, kde po odmítnutí poslušnosti jezdkyně opustila sedlo a byla vyloučena ze soutěže. Přejeme Aničče trpělivost do dalších závodů. Fotografie skoků se brzo objeví ve fotogalerii.

19. 5. 2012 drezurní hobby závody v Herouticích

Slunečné sobotní dopoledne nás nalákalo na drezurky do Heroutic. Anička Uhrová startovala s vypůjčeným valachem Víťou, s nímž absolvovala před závody pouze 2 tréninky. Přestože je valach věkem již důchodce, osamocený se v hale choval spíše jako tříletá remonta. Úlohu Z1 ohodnotil rozhodčí 52%, úloha Z2 již vypadala mnohem lépe a Anička si odnesla 62%. Druhou startujícíc za JK Gate byla Barbora Bašistová s koněm Valdan, která v úloze Z1 získala 71% a třetí místo a v úloze Z2 zajela dvojice za 70% a získala 5.místo. Oběma jezdkyním gratulujeme k podařeným výkonům.

27. - 29. 4. 2012 soustředění přirozené komunikace s Annou Klimovičovou

Náročný víkend za velmi horkého počasí na farmě Gex čekal na všechny naše koně, poníky a jezdce. Jiný pohled na vztah koně a jezdce nabídla lektorka Anna Klimovičová, která je dlouholetou studentkou u Honzi Bláhy.
Soustředění se účastnilo 11 dvojic rozdělených do dvou pracovních skupin, z nichž každá dvojice absolvovala denně 2x 1 a půl hodiny tréninku. Přestože se jednalo o úplně nový přístup pro většinu jezdců, pokroky byly viditelné už v sobotu odpoledne a objevilo se i pár dvojic, které zvládaly vyšší level.
Touto cestou bych ráda poděkovala lektorce za její vstřícný přístup a možnost soustředění uspořádat.

fotogalerie_1
fotogalerie_2
fotogalerie_3

27. - 28. 4. 2012 mezinárodní závody v Mont Le Soil v Belgii

Tereza Hrubá s Usuajanem a Tereza Pečová s Wintem se vydaly na pre-ride mistrovský Evropy. Obě dvojice startovaly v soutěži CEIY* na 100km. Belgický terén byl velmi náročný a hluboké bláto střídal tvrdý kamenitý povrch. Počasí bylo taktéž velmi náročné, teplota nebyla příliš vysoká - kolem 18 stipňů, avšak vysoká vlhkost vzduchu dávala zabrat hlavně jezdcům.
Bohužel oba naši reprezentanti neprošly veterinární kontrolou před posledním kolem a v soutěži nemohly dvojice pokračovat. Celá akce však posloužila jako obhlídka náročných terénů před ME.

výsledky CEIY*100km

14. 4. 2012 vytrvalost Svojetice

Tereza Hrubá s klisnou Shakira Bint Sinaed startovala v soutěži stupně "S" na 88km. Dvojice jela opět na kvalifikační limit max 16km v hodině. Průběh závodu byl klidný a Shakira měla výborné časy vstupů do veterin, bohužel po dokončení celé trati 88km byla klisna vyloučena z hodnocení pro kulhání.
Díky sluníčku však vzniklo několik pěkných fotografií.

fotogalerie

24. 3. 2012 vytrvalostní závody Hoštka

Krásné jarní počasí čekalo naše koně a jezdce na prvních vytrvalostních závodech sezony 2012. Trojice koní a jezdkyň byla zapsána na stratovní listině soutěže stupně "S" na 80km. Úroveň vytrvalostního sportu v ČR viditelně stoupá a na stratovní listině druhé nejvyšší soutěže dne bylo zapsáno 13 dvojic, což začítkem sezony nebylo v minulých letech zvykem.
Tereza Pečová startovala s valachem Wint a po velmi vydařeném výkonu v průměrné rychlosti 17,357km/hod získlali 3.místo.
Další dvě dvojice Tereza Hrubá s Usuajanem a Marina Novotná s Shakirou Bint Sinaed vyjížděli kategorii Novice, takže jejich rychlost nesměla překročit 16km v hodině. Usuajan s Terezou dokončil na 6.místě v průměrné rychlosti 15.581km/hod a Marina Novotná s klisnou Shakira Bint Sinaed na 7.místě v čase 15,580.
Gratulujeme jezdkyním a celému týmu k úspěšnému zahájení sezony 2012!!!

fotogalerie
výsledky "S"

28. 2. 2012 Energys Běstovice podporuje vytrvalostní jezdce v sezoně 2012

Společnost Energys, která je výrobcem krmiv shodného jména se stala pro 2012 partnerem JK Gate o.s. a podporuje naše vytrvalostní koně a jezdce. Touto cestou bychom rádi poděkovali za ochotu a vstřícnost zástupcům firmy Energys a DeHeus.

4. 2. 2012 Vyhlášení sezony 2011 ve vytrvalosti

V mrazivém sobotním odpoledni se sešli příznivci a aktéři vytrvalostní sezony 2011 v Praze Komorní Fidlovačce. Výsledky našich jezdkyň a koní byly vynikající a rádi bychom Vám představili jejich výsledky.

Junioři 2011
2.místo pro Terezu Hrubou za 1462 bodů (pouze 66 bidů za vítězkou)
7.místo pro Terezu Pečovou za 608 bodů
z celkového počtu 40 startujíchc juniorů

Senioři 2011
62. místo pro Gabrielu Podlešákovou ze 74 startujích seniorů (pouze 1 start)

Dvojice 2011
5. místo pro Terezu Hrubou a Watana (776 bodů)
44.místo pro Terezu Pečovou se Shaahkirou majitelky Mariny Novotné (331 bodů)
52. místo pro terezu Hrubou a Winta (292 bodů)
66.místo pro Terezu Hrubou a Shakiru Bint Sinaed (236 bodů)
92.místo pro Terez Hrubou a Usuajana (159 bodů)
z celkově 176 hodnocených dvojic

Koně 2011
6. místo pro Watana (776 bodů)
41. místo pro W